Tallinna merepäevade egiidi all peetava Tallin Race'i tänane päev möödus üsna vaikses tuules, mis õnneks ei saanud takistuseks plaanijärgselt nelja võistlussõidu ära seilamiseks. Ilus suvepäev tõi Lennusadamasse palju rahvast, kellele sadama külje all toimuv regatt põnevust ja silmailu pakkus.

49er klassis olid ka täna parimad Juuso ja Henri Roihu (Tallinna Jahtklubi), kellele puhas sõiduvõitude seeria tagab liidrikoha. Kindla käega hoiavad teist asetust 49erFX paadiga purjetavad Kätlin Tammiste ja Anna Maria Sepp (Rein Ottosoni Purjespordikool/TJK) ning kolmandaks tõusis tänase päeva lõppseisudes võistkond, kus roolis 2000. aasta Sydney olümpiavõitja soomlane Jyrki Järvi ning soodis Lenart Kivistik (TJK).

29er'i purjetajate seas oli päev kõige edukam oma kontole kaks sõiduvõitu lisanud ja kokkuvõttes võistlust juhtima kerkinud vendadele Kaarel ja Mihkel Paalile (Kalevi Jahklubi). Teise positsiooni on seniste sõitude resultaatide alusel teeninud välja Mari-Ann Raud ja Maris Seersant (TJK) ning kolmandal real paiknevad Madis ja Martin Mik (TJK).

RS Feva klassis teine võistluspäev liidreid ei muutnud - siin juhivad endiselt Oskar Tiidemann ja Luca Remmel (ROPK). Neist kahe
punkti võrra maha jäävad teiseks tõusnud Veronika Kuvatova ja Hannah Tuulas (KJK) ning kolmandal positsioonil on kahe päevaga
kokku ära peetud seitsme sõidu järel Thor Kaspar Marvet ja Helen Ausman (KJK). 
RS Feva klassis stardib 14, 29er'il 9 ja 49er'il 5 võistkonda. Pühapäeval võistleb ka Optimist klass, seda aga Eesti MV sarja arvestuse väliselt.

Võistlusformaat koosneb RS Feva, 29er ja 49er klassidele reedest pühapäeva ennelõunani toimuvast fliidisõitude seeriast, mis purjetatakse kahel võistlusalal – Lennusadama ala ja Noblessneri ala, ningpühapäeva pärastlõunal kaldalähedasel Lennusadama rajal purjetatavatest vaatemängulistest finaalidest. Finaalid koosnevad poolfinaalist, kus purjetavad fliidisõitude seeria paremusjärjestuses 4.-10. koha võistlejad, ja finaalist, kus võistlevad fliidisõitude seeria paremusjärjestuse 1.-3. koha omanikud ning poolfinaali võitja. Kuldfinaalis selguvad regati esikolmik ja 4. koht. Optimist klassil on võistlusformaadi ülesehitus sama, kuid võistlus on neile ühepäevane ja nii fliidisõidud kui finaalid purjetatakse ära pühapäeval.

 

Tallinn Race'i ajakava:
Pühapäev, 16. juuli 2017
11:00 Optimist 4 fliidisõitu (Lennusadama rada)
11:00 49er, 29er, RS Feva 2 fliidisõitu (Noblessneri rada)
13:00 Optimist finaalsõidud (Lennusadama rada)
14:00 RS Feva finaalsõidud (Lennusadama rada)
15:00 49er finaalsõidud (Lennusadama rada)
16:00 29er finaalsõidud (Lennusadama rada)
17:30 Autasustamine

TALLINA MEREPÄEVI TOETAVAD:

Tallinna merepäevade korraldajad

Koostööpartnerid