12. Juuli. 2012

Uhkeim külalislaev saabub Tallinna Merepäevadele täna öösel, vesilennukid reede pärastlõunal

Lisaks üksteise järel Tallinna kolme sadamasse saabuvatele meresõidukitele jõuab neljapäeva, s.o täna hilisööl Lennusadamasse tänavuste Tallinna Merepäevade uhkeim külalislaev, Soome suurim purjelaev Gerda. Soome vesilennukid maanduvad seal samas homme kell 15. 

Merepäevi külastav Soome suurim purjelaev Kahemastiline Gerda on ligi 50 meetrit pikk ning jääb kolmeks päevaks kõigile uudistamiseks Lennusadamasse. Teine tänavune külalislaev Soomest on 37 meetri pikkune Helena, mille kodusadamaks on Uusikaupunki. Alus saabub laupäeval ja peatub samuti Lennusadamas. Samas näeb ka Eesti „uusimat“ vanalaeva, hiljuti Soomes renoveeritud kaljast Hoppet. Kolmas merepäevade külalislaev on Läti laev Libava, mis hakkab pakkuma poolteist tundi kestvaid laevaretki Tallinna lahele. Libava paikneb Reisisadama D-terminali juures. 

Vesilennukid maanduvad kava kohaselt Tallinna Lennusadamas homme, s.o reedel kell 15. Soome lennukikaptenid on teatanud, et teevad lõpliku otsuse vahetult enne väljalendu, sest kõik sõltub siiski ilmast. Niisamuti sõltub ilmaoludest laupäeva hilisõhtusse kavandatud Taavi „Miisu“ Varmi haruldanevideomapping laevale Blue Sirius. Viimane ilmaprognoos lubab laupäeva õhtuks tuult minimaalselt, millega ettevõtmine saab toimuda. Samas palume jälgida ilmateadet või viimast teavet Tallinna Merepäevade kodulehel www.tallinnamerepaevad.ee

12. Juuli. 2012

Tallinna Merepäevad 2012 muudavad liikluskorraldust ja avavad rattaparklad

Seoses sel nädalalõpul toimuvate Tallinna Merepäevadega suletakse 13.–15. juulini Reisisadama territooriumil liikluseks Kuunari ja Laeva tänavad, mis muudab bussiliini nr 2 marsruuti. Soovitame merepäevi külastada autota – küll aga ootame rahvast jalgrataste ja väikelaevadega.

Liini nr 2 autobussid suunatakse alates 13. juulist kella 8.00 kuni 15. juulini kella 23 Reisisadama D-terminali ja A-terminali vahelisel lõigul ümbersõidumarsruudile. Bussid sõidavad sel ajal marsruudil Reisisadama D-terminal, Lootsi tänav, Ahtri tänav, Mere puiestee, Kai tänav, Reisisadama A-terminal, Sadama tänav, Põhja puiestee, Suur-Rannavärav, Ahtri tänav, Lootsi tänav ja Reisisadama D-terminal.

11. Juuli. 2012

Siiri Sisask üllatab Tallinna Merepäevadel erilise südaöökontserdiga Lennusadama angaarides

Tallinna Merepäevade avapäeva, 13. juuli lõpetuseks esineb täpselt südaööl Eesti Meremuuseumi Lennusadama angaarides autorikontserdiga „Oma laulud" armastatud lauljatar Siiri Sisask.

Siiri Sisaskit tunneb Eesti publik mitmekülgse artistina, kes on ise paljude oma laulude autoriks. Ta on andnud rohkesti kontserte nii Eestis kui ka välismaal, esinenud paljude erinevate kollektiividega, mänginud muusikalides ja filmides. Tema loominguga on ilmunud mitmeid kogumikke, viimane autoriplaat „Hommikupuu" valmis koostöös Universal Musicuga.

Siiri Sisaski sõnul tulevad Tallinna Merepäevade eksklusiivsel öökontserdil koos klaveriga ettekandele tema uuemad ja vanemad, valdavalt eestikeelsed laulud. „Tavaliselt on iga mu kontsert erinev, sest iga uus paik või publik paneb ka laulud uut moodi hingama. Ma usun, et see atraktiivne kooslus – Lennusadama huvitav interjöör, põnev akustika ja klaver – pakuvad ka mulle huvitavaid võimalusi ja värvivarjundeid, kindlasti avastan enda jaoks nii mõndagi uut," rääkis Sisask.

11. Juuli. 2012

Tallinna Merepäevadel näeb uuesti vedurlaevade tantsushow’d

Aastase pausi järel on Tallinna Merepäevadel tagasi spetsiaalselt selleks puhuks lavastatud harukordne vedurlaevade tantsuetendus. Tallinna Sadama kruiisialal toimuvale vaatemängule järgneb politsei- ja piirivalveameti helikopteri demonstratsiooniesinemine.

Tänavu esitlevad vedurlaevade manööverdusoskusi merendusettevõtte Alfons Håkans OÜ kaks puksiiri, 34-meetrised Pallas ja Helios. Raudne tantsupaar astub publiku ette reedel, 13. juulil kell 19 Tallinna Sadama kruiisialal. „Suuri kaubalaevu sadamatesse pukseerivate vedurlaevade sünkroonne liikumapanek on tehniliselt küllaltki keerukas ettevõtmine, kuid kaptenid lubavad, et annavad merepäevalistele meeldejääva etenduse," sõnas Alfons Håkans OÜ esindaja Urmas Sall. Ettevõte on spetsialiseerunud pukseerimis-, jäämurde-, ja meretranspordi teenuste pakkumisele Eesti ja Soome sadamates ning merel.

TALLINA MEREPÄEVI TOETAVAD:

Tallinna merepäevade korraldajad

Koostööpartnerid