Hoia merd!

Hoia Merd telgiala teavitustegevustega peredele alustab kolmandat suve 04.07 Pärnu rannas ja 06.07 Pirita rannas. Tegevused on TASUTA!

Ajakava Tallinna randades:
06.- 07.07 kell 11.00- 15.00 Pirita
Teema “Mikroplastik ja prügi”
13.- 14.07 kell 11.00- 15.00 Pirita
Teema “Teod ja karbid-Mereranna aarded”

20.- 21.07 kell 11.00- 15.00 Pikakari
Teema “Läänemere toiduvõrgustik”
27.- 28.07 kell 11.00- 15.00 Pikakari
Teema “Kuidas targalt tarbida”

* Igal pooltunnil toimetab rannas keskkonnakatsete labor. Registreerimine pole vajalik, küll aga peaks huviline õigel ajal kohal olema 🙂

Mereprügi tänavalõik aitab oma nn šokifotodega paremini mõista merereostuse olulisust läbi eluslooduse. Mõtlemapanev väljapanek koosneb erinevates faktiteadmistest ning illustratiivsetest fotodest, mida inimtegevuse mõju endaga kaasa võib tuua.
Tänavalõik on tore võimalus seda keerulist teemat lapsega jalutades käsitleda ning anda mõtteainet, miks iga meie keskkonnasõbralik tegevus on oluline.

Lisaks näitusele ja tegevustelgile saab rannaalal läbi maastikumängu panna proovile oma keskkonnaalased teadmisi. Rada hakkab koosnema 20 -25 erinevast punktist ja lookleb mööda rannaäärse pargiala.
Mängu võib siseneda poolelt rajalt või leida alguspunkt, igal juhul viib see kõiki peresid teadlikuma tuleviku suunas 🙂
Raja lõpus aga on ootamas üllatus, kus igal Tunnistuse saajal on võimalik kaasa lüüa loosimängus, mis viib osalejaid otse Kosmosesse 🙂 Loosi lähevad perepääsmed “Meteoriitide sadu” üritusele Pernova Loodusmajas, millega avatakse Pernova Planetaarium.

Mängida saab pargialal juba juulikuu teisest nädalast ja loosis osaleda kuni 11. Augustini 2019.

Suvised keskkonnahariduslikud tegevused toimuvad tänavu koostöös Pernova hariduskeskusega projekti “Teavituskampaania – Hoia Merd!” raames ja  Keskkonnainvesteeringute keskuse ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti toel. Näituse ning rannapargi maastikumängude loomisele on kaasa aidanud OÜ Pult, sisuloome on kokku pannud Pernova Loodusmaja õpetajad. Projekt viiakse ellu juba kolmandat aastat ning esmakordselt on teavituskampaania laienenud Pärnust Tallinnasse ning Kuressaarde