Meremõtlejate foorum

Kas meri + majandus = meremajandus?

Rahandusministeerium kutsub kõiki merehuvilisi 12. juulil Tallinna merepäevadel toimuvale meremõtlejate foorumile, et üheskoos mõelda ja arutleda, kuidas tuleks meid ümbritsevat merd hoida, kasutada ja majandada.

Merel ja selle olemasolul on paljude inimeste jaoks väga suur tähtsus ja tähendus. Lisaks silmailule on see (loodus)ressurss, mida täna kasutatakse väga erinevatel otstarvetel. Aastatega muutub see aga järjest intensiivsemaks ja mitmekesisemaks. Traditsiooniliste merekasutuste – nagu näiteks meretransport, kalandus, puhkamine ja meelelahutus – kõrvale tekivad uued. Olgu selleks siis vesiviljelus, taastuvenergeetika või midagi veel uudsemat.

Üha aktiivsema mereala kasutamise juures tasub järele mõelda – kas meri + majandus = meremajandus?

Algusega kell 16.00 arutlevad Lennusadama staabimaja õhel selle üle põnevate sõnavõttudega oma valdkonnas tuntud ettevõtjad ja teadlased: Jonne Kotta (Tartu Ülikool), Martin Kruus (tuuleenergeetika arendaja), Ain Kull (Tartu Ülikool), Mart Mere (Est-Agar AS), Merike Moldau (Sukeldumiskeskus Maremark) jt.

Esinejad teevad oma erialaste teadmiste ja kogemuste põhjal lühikese sissejuhatuse ja seejärel toimub diskussioon erinevate merega seotud valdkondade koostoimimisest.

Kõik huvilised on oodatud arutelusid kuulama ja kaasa mõtlema. Foorumist osavõtjad saavad ka küsimusi esitada ja osaleda diskussioonis.

Päeval kõlama jäänu on sisendiks Eesti mereala planeeringu koostamisel. Mereala planeeringu eskiislahendust ja planeeringu koostamise protsessist saab täpsemat informatsiooni mereala portaalist.

Päeva modereerib Kristo Elias.

Registreeru meremõtlejate foorumile juba täna siin.

Lisainfo: meremõtlejate foorumi event’i FB leht