Uudised

Selgusid Tallinna merepäevade regati Tallinn Race võitjad

14. juuli 2019

Lennusadamas toimunud kahepaatide EJL Purjetamise Eesti Meistrivõistluste etapil peeti täna regati teine osavõistlus ning ühtlasi said selgeks ka üldvõitjad kahe osavõistluse kokkuvõttes. Viimasel võistluspäeval olid Eesti MV arvestuse väliselt lisaks stardis klassid Optimist ja Hansa 303.

Tänane võistluspäev algas teise osavõistluse kvalifikatsioonisõitudega, mis selgitasid kolm otse finaali pääsenud paatkonda. Ülejäänutel tuli veel ühe vaba finaalikoha nimel võistelda poolfinaalis.

49er klassis startisid tänases finaalis Juuso ja Henri Roihu, soomlased Juho Kotiranta ja Robin Berner, Tõnis Haavel ja Anna Maria Sepp ning poolfinaali võiduga endale finaalikoha lunastanud Soome võistkond Victor Silen ja Martin Mikkola. Otsustava sõidu parimatena võtsid ka teise osavõistluse võidu vennad Roihud. Kotiranta ja Berner finišeerisid teisena ning Haavel ja Sepp kolmandana.

Tallinn Race’i üldvõitjad 49er klassis on kahe osavõistluse kokkuvõttes Juuso ja Henri Roihu. Soomlased Juho Kotiranta ja Robin Berner saavutasid teise koha ning Tõnis Haavel ja Anna Maria Sepp tulid kolmandaks. Väiksema taglasega 49erFX arvestuses olid edukaimad Jasper Rufus Rytövaara ja Tobias Reiter, 29er klassis olid finaalis vastamisi Lili Kotilainen ja Vilma Rikala Soomest, Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet, Märten Mikk ja Johanna Triinu Kažjava ning poolfinaali edukaimatena soomlased Onni Hinskala ja Iivari Heickell. Finaalis olid konkurentidest üle Paal ja Marvet. Teise tulemuse purjetasid välja Kotilainen ja Rikala ning Hinskalale ja Heickellile kuulub osavõistluse kolmas koht.

Tallinn Race’i üldvõitjad on 29er klassis Kaarel Paal ja Thor Kaspar Marvet, järgnemas Soome paatkonnad Lili Kotilainen ja Vilma Rikala, kes olid ühtlasi parimad tüdrukud, ning Onni Hinskala ja Iivari Heickell.

Foto Riina Ramst

Optimist klassi noored purjetasid samuti täna hommikul kvalifikatsioonisõidud ning pealelõunal poolfinaal- ja finaalsõidud. Finaalis olid vastamisi Anni Tulviste, Lilian Marie Miller, Maru Reiter ja poolfinaali võitja Eva Kreem. Finaali võiduga kuulub regati esikoht Tulvistele. Reiter purjetas end teiseks ja Miller kolmandaks.

Tallinn Race lõpptulemused arvestati, liites kokku reede ja laupäeva võistluse ning pühapäeva võistluse lõppkohad.

Lisainfo http://www.puri.ee/ejl-olumpiapurjetamise-eesti-mv/